ورود به پنل
  • ردیاب سایه/اینستاگرام
  • ردیاب سایه/کانال تلگرام
  • ردیاب سایه/صفحه فیسبوک
ردیاب شخصی، جی پی اس شخصی

ردیاب شخصی چیست؟

ردیاب شخصی یک ردیاب در سایز کوچک است که از باتری استفاده می‌کند و برای ردیابی افراد طراحی شده است. از این ابزار برای ردیابی کودکان، بیماران آلزایمری و حیوانات استفاده می‌کنند.

ردیاب‌های شخصی را برای کودکان و افراد سالمند یا بیماران آلزایمری استفاده می‌کنند. ردیاب‌هایی که برای افراد آلزایمری استفاده می‌شود بهتر است به صورت یک گردنبند به گردن او آویز باشد تا در هر جایی که می‌رود قابل ردیابی باشد.


ردیاب‌های شخصی همانند ردیاب‌های دیگر، از gps برای تعیین موقعیت استفاده می‌کند و سیستم کار این ردیاب‌ها مانند ردیاب‌های دیگر است و تنها در ابعاد با هم تفاوت دارند. ردیاب‌ افراد، با استفاده از تکنولوژی gps، موقعیت را دریافت و با استفاده از wifi آن را بر روی سرورهایی که شرکت‌های سازنده ردیاب، فراهم کرده‌اند، ارسال و این اطلاعات پس از پردازش به نرم‌افزار مرتبط با ردیاب فرستاده می‌شوند و گزارش دقیقی از مکان فرد یا حیوان ارائه می‌دهند.

ردیاب کودک یا ردیاب دانش‌آموزی

کودکان، یکی از بزرگترین سرمایه‌های ما در زندگی هستند که حفظ امنیت و سلامت آن‌ها از بزرگترین و سخت‌ترین وظیفه و مسئولیت والدین است. کودکان مستعد سرگردانی و بازیگوشی هستند. آنها موجودات کنجکاو هستند و دوست دارند به محیط های ناشناخته سرک بکشند. تصور کنید که یک کودک را در یک نمایشگاه شلوغ گم کنید ، همه به این دلیل که آنها با حرکت یک بادکنک قرمز جذب می شوند و شما در جهت مخالف به دنبال آن هستید! کودکان نو پا بسیار بی قرار هستند و مدام در حرکت هستند. در اینجاست که ردیاب های شخصی به کمک شما می‌آیند. وظیفه مراقب از کودکان در هر مرحله‌ای از زندگی که باشند بر عهده والدین است و هر چه فرزند ما بزرگتر می‌شود نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارد. اما برای نظارت، باید به سن فرزند خود احترام بگذارید. بیشترین نگرانی والدین برای کودکان خود برای رفت‌ و آمد آن‌ها در راه مدرسه یا کلاس‌های ورزشی و پارک‌هاست. اگر برای لحظه‌ای احساس پدر یا مادری که فرزند خود را گم کرده‌اند را تجسم کنید متوجه می‌شوید که تلخ‌ترین و وحشتناک‌ترین تجربه‌ی هر کس در کل زندگی اوست. اگر والدین بتواند هر لحظه از مکان کودک خود مطلع باشد یا بتواند صداهای اطراف را بشنود، بسیاری از نگرانی‌هایشان کاهش می‌یابد. از ردیاب شخصی یا ردیاب افراد برای کودکان یا دانش‌آموزان استفاده می‌کنند.

ردیاب کودک، جی پی اس کودک
ردیاب دانش‌آموزی، جی پی اس دانش‌آموزی

ردیاب‌های کودک به دو صورت استفاده می‌شوند، ساعت‌های هوشمند و ردیاب‌های شخصی:

برخی از ساعت‌های هوشمند دارای ردیاب نیز هستند. اما ردیاب‌های شخصی فقط کار ردیابی را انجام ‌دهند و به شکل یک مربع هستند. این ردیاب‌ها داخل کیف کودک قرار می‌گیرد و توسط کودک حمل می‌شود.

امکاناتی که یک ردیاب کودک به شما ارائه می‌‌دهد بسیار ضعیف‌تر از یک ردیاب خودرو است. فقط اطلاعاتی برای مسیر‌های طی شده، تعیین محدوده‌ی مجاز برای کودک و دکمه کمک اضطراری است.

مزایا و معایب استفاده از ردیاب کودکان یا ردیاب دانش‌آموزی

مزایای ردیاب کودک:


برای والدینی که شاغل هستند و نگران رفت و آمد کودکان خود هستند، می‌توانند با این ابزار کمی از این نگرانی‌ها را کاهش دهند. اینکه والدین هر لحظه بتوانند موقعیت کودک خود را مشاهده کنند بسیار به امنیت فرزندان نیز کمک می‌کند و در لحظه اضطراری، پدر و مادر به سرعت می‌توانند خود را به کودک برسانند.

فرزندان ما شاید در سنی نباشند که از گوشی موبایل برای خبر داشتن از او استفاده کنیم و ردیاب می‌تواند جایگزین مناسبی برای گوشی موبایل باشد.

ردیاب های GPS شخصی کوچک ، سبک و حمل آنها آسان است. آنها همچنین با ظاهری شبیه به اسباب بازی و دارای رنگ های جذاب هستند.

نگه‌داری و حمل ردیاب‌های شخصی سخت‌تر از ساعت‌های هوشمند ردیاب کودک هستند. کودکان ساعت هوشمند را به دست می‌بندند اما ردیاب‌های شخصی را باید در کیف او قرار داد. اما به این موضوع هم توجه کنید که ساعت‌های هوشمند جلب توجه زیادی می‌کنند و با توجه به این موضوع که این ساعت‌ها گران‌قیمت هستند می‌تواند برای کودکان حتی خطرآفرین هم باشد.

ردیاب های شخصی به شما این امکان را می دهند که محیط های تعیین شده را برای کودک و افراد مسن تنظیم کنید. به این ترتیب می توانید "مناطق امن" را مشخص کنید و همیشه هنگام خارج شدن از این محدوده، یک هشدار سریع را دریافت می‌کنید.

از آنجا که احتمال اینکه کودکان، ردیاب را خراب کنند و آن را در آب بیندازند یا ضربه وارد کنند، ردیاب‌های کودک را از مواد سخت و بادوام می‌سازند تا ضد آب و ضد ضربه باشند.

معایب ردیاب کودک:


ردیاب شخصی را باید بدانیم برای چه مواردی می‌خواهیم استفاده کنیم برای مثال کودکان از ۳ سالگی تا زمانی که نیاز به مستقل شدن دارند را می‌توانید استفاده کنید اما برای فرزندان خود که بالای ۱۲ سال هستند اصلا توصیه نمی‌شود و باعث وابستگی آن‌ها به این ابزار می‌شود و باعث می‌شود تا آن‌ها احساس کنند برای امنیت همیشه باید این ابزار همراه آن‌ها باشد و اگر همراه آن‌ها نباشد حس ترس از محیط اطراف خود دارند و در صورت استفاده بیش از حد باعث می‌شود تا کودک با اعتماد به نفس پائینی رشد کند.

اما یکی از معایب استفاده از ردیاب کودکان این است که وقتی ردیاب به طور دائم همراه کودک باشد، همان مضراتی را که یک گوشی موبایل و اشعه‌های آن، برای کودکان دارد و از آن مطلع هستید، همان مضرات را ردیاب‌های کودک نیز دارند. چون هر ردیابی دارای یک سیم‌کارت است و به طور دائم به اینترنت متصل است.

ردیاب افراد، جی پی اس افراد، جی پی اس حیوانات، ردیاب بیماران آلزایمری

استفاده از ردیاب GPS برای مراقبت از سالمندان


ردیاب GPS به افراد سالخورده و خانواده هایشان آرامش می بخشد و به افراد مسن استقلال می‌دهد. افراد مسن غالباً از بیماریهای روحی و جسمی مختلفی رنج می برند که بر توانایی آنها در در تنها زندگی کردن تاثیر می‌گذارد. بیماری آلزایمر ، پوکی استخوان ، بیماری های قلبی و سایر شرایط پزشکی ممکن است باعث شود عزیزان و مراقبین بتوانند در صورت لزوم آن‌ها را ردیابی و کمک کنند. به همین دلایل ، ردیابی GPS ابزاری بسیار مفید برای مراقبت از سالمندان است. این کار به کارمندان خانه سالمندان ، پرستاران خصوصی و اعضای خانواده اجازه می دهد تا در صورت گم شدن یک فرد سالمند، او را به راحتی پیدا کنند. همچنین این یک روش سریع و مؤثر برای کمک به یک فرد مسن است که در یک جا افتاده و در موارد اضطراری، نمی‌تواند از طریق تلفن تماس بگیرد.

دستگاه شخصی ردیابی GPS به راحتی بر روی کمربند، دستبند یا لوازم جانبی دیگر قرار می گیرد تا فرد سالخورده بتواند همیشه از آن استفاده کند. هشدارها بر اساس وضعیت موقعیت مکانی یا حرکت ایجاد می شوند و یک دکمه اضطراری یا تماس، فعال می شود تا سریعاً به دیگران هشدار داده شود که یک فرد سالمند دچار مشکل است و به فرد مسن نیز اطمینان می دهد که کمک در راه است.

نتیجه‌گیری


مهمترین کاربردی که ردیاب کودک دارد این است که از گم شدن و دزدیده شدن کودک جلوگیری می‌کند. اما والدین، با درنظرگرفتن معایب و مزایایی که برای شما توضیح دادیم می‌توانید برای خرید این ردیاب تصمیم‌گیری کنید. امیدواریم که بهترین تصمیم را برای بزرگترین سرمایه‌های زندگی خود، بگیرید.

پیشنهاد ویژه: جهت اطلاع از   قیمت جدید ردیاب خودرو   و   دزدگیر جی پی اس دار و امکانات آن، کلیک کنید.
محصولات ردیاب خودرو سایه
محصولات ردیاب خودرو سایه

مشهد - شهرک صنعتی توس - پارک علم فناوری خراسان

تلفن های تماس شرکت سایه

10 200 051-354

28 250 051-354

47 57 051-3542

1007 508 0910

6839 123 0915