ورود به پنل
  • ردیاب سایه/اینستاگرام
  • ردیاب سایه/کانال تلگرام
  • ردیاب سایه/صفحه فیسبوک
ردیابی خودرو با موبایل

راهنمای اپلیکیشن ردیاب خودرو سایه

در این صفحه قصد داریم شما را به طور کامل با نرم‌افزار سایه آشنا کنیم و تمامی نکات درباره نرم‌افزار ردیاب سایه را برای شما شرح دهیم:تنظیمات اولیه نرم افزار


نرم افزار ردیاب سایه دارای نقشه داخلی کامل ایران بوده که به صورت آفلاین قابل دسترس می باشد لذا برای نصب نرم افزار حدود 200 مگا بایت فضای خالی برروی حافظه داخلی گوشی نیاز است. پس از نصب نرم افزار به صفحه ثبت مشخصات مالک وارد خواهید شد

نکته : این شماره پس از ثبت به عنوان شماره اصلی مالک شناخته می شود که از طریق آن میتوان به ردیاب فرمان ها را ارسال کرد. همچنین در پنل سایت به عنوان نام کاربری از این شماره استفاده خواهد شد.

شماره سیم کارت دوم مالک ثبت می گردد تا در صورتی که دستورات ارسال شده به ردیاب از طریق سیم کارت دوم موجود بر روی گوشی ارسال شد نیز اجرا گردد.

نکته : اگر بر روی گوشی سیم کارت دوم ندارید می توانید این قسمت را خالی گذاشته و به گزینه بعدی بروید.

در بخش شماره سیم‌کارت ردیاب، شماره سیم کارتی که بر روی ردیاب گذاشته اید ثبت می گردد.

نکته : چنانچه این گزینه توسط مالک اصلی ثبت گردد، علاوه بر اینکه رمز ورود به نرم افزار خواهد بود به عنوان رمز ورود به پنل سایت نیز در نظر گرفته خواهد شد.

سامانه ردیابی خودرو
نرم‌افزار ردیاب خودرو سایه

پس از این مرحله وارد نرم افزار خواهید شد.

در صورت انجام موارد فوق، پس از چند ثانیه پیامی با مضمون (شماره 09******** به عنوان مالک شماره یک با موفقیت ثبت گردید) را دریافت خواهید کرد.

پس از دریافت این تاییدیه شما به عنوان مالک ردیاب امکان اجرای دستورات را از طریق نرم افزار خواهید داشت.

نکته : اگر تا یک دقیقه پیام تایید را از ردیاب دریافت نکردید ابتدا فعال بودن سیم کارت ردیاب و سپس شارژ سیم کارت ردیاب را بررسی نمایید و از کافی بودن شارژ آن اطمینان حاصل فرمایید.

ارتباط با نرم‌افزار ردیاب سایه


با ردیاب سایه شما می توانید بدون محدودیت مسافتی از طریق گوشی به سیستم امنیتی ردیاب خود دسترسی داشته باشید ارتباط شما با ردیاب به صورت اینترنتی بوده و در مواردی که دسترسی به اینترنت نباشد یا ارتباط اینترنتی با ردیاب ضعیف باشد ارتباط از طریق نرم افزار به صورت SMS خواهد شد.

خاموش کردن خودرو

از آنجا که خاموش کردن خودرو در مواقعی که سرعت خودرو بالاست می تواند خطرناک باشد، در حالت پیش فرض گزینه ی، در سرعت زیر 20 کیلومتر فعال است به این معنی که خودرو هنگامی خاموش شود که سرعت به زیر 20 کیلومتر در ساعت رسیده باشد . با کلیک کردن بر روی این گزینه منوی زیر باز می شود

در مواقعی که قبلا خودرو را از طریق موبایل خاموش کرده اید برای اینکه خودرو بتواند دوباره روشن شود باید اجازه روشن شدن توسط مالک خودرو از طریق نرم افزار داده شود

نرم‌افزار ردیاب خودرو سایه بسیار حرفه ای
ردیابی خودرو با گوشی موبایل

شنود صدای داخل کابین

رای شنود صدای داخل کابین خودرو بر روی گزینه مشخص شده کلیک نمایید. با کلیک کردن بر روی این گزینه صفحه رمز ورود را وارد نمایید مشاهده خواهد شد. رمز ورود به نرم افزار را وارد کرده و بر روی گزینه شنود کلیک کنید پس از این مراحل می توانید صدای داخل کابین را شنود کنید.

نکته : فقط مالک اصلی خودرو که در ردیاب به عنوان مالک شماره یک معرفی شده، در صورت وصل بودن میکروفون می تواند صدای داخل کابین خودرو را بشنود

دیدن موقعیت خودرو با نرم‌افزار ردیاب سایه


با کلیک کردن بر روی آیکون نقشه، صفحه ی جدیدی باز می شود که دارای گزینه‌های زیر است.

دیدن آخرین مکان خودرو از طریق اینترنت با استفاده از پنل ردیابی خودرو دیدن آخرین مکان خودرو از طریق اینترنت


برای دیدن آخرین مکان خودرو از طریق اینترنت این گزینه را انتخاب نمایید.

نکته : این گزینه در مواقعی قابل استفاده است که بر روی گوشی دسترسی به اینترنت داشته باشید.

دیدن مسیرهای پیموده شده توسط خودرو در تاریخ و زمان مشخص دیدن مسیرهای پیموده شده توسط خودرو در تاریخ و زمان مشخص :

برای دیدن مسیرهای پیموده شده توسط خودرو در تاریخ و زمان مشخص بر روی این گزینه کلیک نمایید.

نکته : لازم به ذکر است برای استفاده از این گزینه نیاز به دسترسی به اینترنت بر روی گوشی هست.

پس از کلیک بر روی این گزینه صفحه زیر باز خواهد شد.

ردیاب سایه با بهترین کیفیت و قیمت مناسب
ردیاب خودرو سایه ساخت ایران

در این قسمت به طور پیش فرض تاریخ روز نمایش داده خواهد شد که با کلیک بر روی آن میتوان تاریخ مورد نظر را انتخاب کرد.

پس از انتخاب تاریخ و ساعت مورد نظر با کلیک بر روی این گزینه انیمیشن مسیرهای پیموده شده به نمایش در خواهد آمد.

امنیت کامل خودرو با ردیاب خودرو سایه


دیدن آخرین مکان خودرو از طریق پیامک دیدن آخرین مکان خودرو از طریق پیامک :

در صورت در دسترس نبودن اینترنت با کلیک بر روی این گزینه می توانید به صورت پیامکی موقعیت خودرو خود را مشاهده نمایید.

نکته : دریافت موقعیت ها به صورت پیامکی به علت کم بودن سرعت ارسال و دریافت پیامک در برخی از مواقع ممکن است بیش از ۱۱ ثانیه به طول انجامد.

تعقیب خودرو با استفاده از پیامک تعقیب خودرو با استفاده از پیامک :

در مواقع اضطراری در صورتی که نیاز به تعقیب خودرو دارید و دسترسی به اینترنت ندارید با استفاده از این گزینه می توانید به صورت پیامکی خودرو خود را تعقیب نمایید.

پس از کلیک کردن بر روی این گزینه، یک صفحه باز می شود که در آن می توانید مشخص کنید که هر چند ثانیه می خواهید موقعیت خودرو خود را ببینید و تا چند بار می خواهید این اتفاق بیافتد.

نکته : به علت مصرف زیاد شارژ سیم کارت ردیاب در روش دریافت موقعیت پیامکی ، استفاده از این گزینه )تعقیب با استفاده از پیامک( فقط در مواقع ضروری که دسترسی به اینترنت ندارید توصیه می شود.

ردیابی خودرو از راه دور


تنظیمات نرم افزار ردیاببرای وارد شدن به قسمت تنظیمات با کلیک بر روی این گزینه ردیاب خودرو قیمت رمز ورود دریافت شده و پس از آن وارد صفحه تنظیمات می شوید.

خاموش کردن خودرو توسط ردیاب خودرو سایه

این صفحه خود دارای گزینه ها و امکانات زیادی می باشد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت:

تغییر مشخصات مالک ردیاب:

این گزینه تنها برای مالک اصلی ردیاب که به عنوان مالک شماره یک تایید شده فعال می باشد و برای تغییر مشخصات مالک در سایت و پنل سایت استفاده میشود.

از این گزینه برای تغییر رمز عبور در سایت و نرم افزار نیز استفاده می شود. پس از کلیک بر روی آن صفحه مقابل نمایش داده خواهد شد که در ابتدای این راهنما توضیح داده شد.

ثبت سیم کارت خودرو

از این گزینه در مواقعی که سیم کارت موجود بر روی ردیاب تغییر کرده است استفاده می شود یا در مواقعی که نرم افزار روی گوشی خود را مجددا نصب کرده اید، از این طریق به نرم افزار اعلام می شود با چه شماره ای می تواند با ردیاب ارتباط برقرار کند. پس از ثبت شماره ردیاب منتظر باشید تا پیام تایید از ردیاب برای شما ارسال گردد.

ثبت شماره های مدیر دوم و سوم

جهت امنیت بیشتر توصیه می شود علاوه بر نصب نرم افزار بر روی گوشی مالک، نرم افزار را حداقل بر روی گوشی یک نفر از نزدیکان خود نصب کنید و برای اینکه برای ردیاب مشخص کنید چه شماره های دیگری می تواند ردیاب را مدیریت کند در این قسمت شماره های مدیران دوم و سوم را مشخص کنید و برای ارسال به ردیاب بر روی ثبت کلیک نمایید.

نکته : این گزینه تنها برای مالک اصلی ردیاب که به عنوان مالک شماره یک تایید شده فعال می باشد.

نکته : هنگامی مدیر دوم و سوم میتوانند بر روی ردیاب کنترل داشته باشند که پس از نصب نرم افزار بر روی گوشی های خود توسط گزینه ثبت سیم کارت ردیاب بر روی ردیاب تایید اعتبار شوند و پیام تایید را دریافت کنند.

شارژ باقی مانده

توسط این گزینه می توانید از شارژ باقی مانده سیم کارت ردیاب خود مطلع شوید. پس از کلیک بر روی گزینه شارژ باقیمانده، یک صفحه باز می شود. بر روی ارسال دستور کلیک کنید و منتظر بمانید تا ردیاب مقدار شارژ سیم کارت خود را ارسال نماید.

نکته : اگر تا یک دقیقه پیامی از ردیاب دریافت نکرده اید احتمالا شارژ سیم کارت به اتمام رسیده. توصیه میشود قبل از اینکه شارژ سیم کارت تمام شود اقدام به شارژ نمایید.

انتقال مالکیت

از این گزینه معمولا در مواقعی که خودروی خود را واگذار کرده اید استفاده می شود به این طریق می توانید مالکیت ردیاب خودرو را نیز واگذار کنید. برای این کار پس از کلیک بر روی این گزینه شماره مالک جدید را دوبار وارد کنید

نکته : این گزینه تنها برای مالک اصلی ردیاب که به عنوان مالک شماره یک تایید شده فعال می باشد.

نکته مهم : توجه داشته باشید که پس از ثبت شماره مالک جدید دیگر شما به عنوان مالک ردیاب شناخته نخواهید شد و کنترل بر روی ردیاب را از دست خواهید داد و مالک جدید پس از نصب نرم افزار و ثبت مشخصات به عنوان مالک اصلی شناخته خواهد شد.

تغییر رمز

این گزینه برای تغییر رمز نرم افزار استفاده می شود.

نکته : اگر شما به عنوان مالک اصلی ردیاب باشید با تغییر رمز، رمز پنل سایت نیز تغییر خواهد کرد

ثبت رمز سایت

در مواقعی که به عنوان مدیر دوم یا سوم ردیاب هستید می توانید برای فعال شدن ارتباطات آنلاین با ردیاب نام کاربری و کلمه عبور را از مالک اصلی دریافت کرده و در این قسمت ثبت نمایید تا شما نیز بتوانید از امکانات اینترنتی نرم افزار استفاده کنید.

ارتباط با سایت

با استفاده از این گزینه می توانید مشخص کنید که نقاط مسیرهای پیموده شده شما هر چند ثانیه یکبار به سایت ارسال شود .

در حالت پیش فرض این عدد هر ۱۱ ثانیه می باشد در مواقعی که میخواهید مسیرهای شما در پنل سایت ذخیره نشود با کلیک بر روی کلید غیرفعال می توانید ارتباط با سایت را قطع نمایید .

نکته مهم : با غیر فعال کردن ارسال به سایت علاوه بر اینکه مسیرهای خودرو ذخیره نمی شود ارتباطات اینترنتی با سیستم ردیاب قطع شده و فرمانهای اینترنتی نیز عمل نخواهد کرد .

آژیر خطر

با استفاده از این گزینه می توانید مشخص کنید که آژیر خطر بر روی گوشی شما با چه صدایی پخش شود. همچنین می توانید صدای آژیر خطر را بر روی گوشی بر روی حالت بدون صدا قرار دهید. پس از انتخاب گزینه مورد نظر خود بر روی کلید ثبت کلیک کنید.

اخطار سرعت روی گوشی

در این قسمت می توانید مشخص کنید در صورتی که سرعت خودرو از چه مقدار تجاور کرد، برای شما اخطار سرعت غیر مجاز ارسال شود.

اخطار قطع برق باطری

با فعال بودن این گزینه در صورتی که اتصال باتری برداشته شود اخطاری برای مالک فرستاده خواهد شد و به این طریق مالک را از احتمال سرقت باتری مطلع میسازد.

اخطار حمل با جرثقیل

با فعال بودن این گزینه در صورتی که خودرو توسط خودرو یدک کش حمل شود مالک از این اتفاق مطلع خواهد شد و اخطار حمل با جرثقیل را دریافت خواهد کرد.

شنود صدای داخل کابین توسط ردیاب خودرو سایه

اخطار محدوده غیر مجاز :

استفاده از این گزینه می توانید محدوده ایی را بر روی نقشه مشخص کنید تا در صورتی که خودرو شما از آن محدوده خارج شد یا به آن محدوده وارد شد، شما از این امر مطلع شوید.

در صورتی که محدوده مورد نظر شما به درستی بر روی نقشه ترسیم نشده با کلیک بر روی پاک کردن محدوده می توانید دوباره اقدام به ترسیم محدوده و ثبت نمایید.

شما می توانید مشخص کنید محدوده ای که میخواهید به چه شکل باشد. محدودهها میتواند به شکل دایره، مستطیل یا چند ضلعی باشد.

کلیک بر روی حذف محدوده باعث غیر فعال شدن اخطارهای محدوده خواهد شد.

در صورتی که محدوده مورد نظر شما به درستی بر روی نقشه ترسیم نشده با کلیک بر روی پاک کردن محدوده می توانید دوباره اقدام به ترسیم محدوده و ثبت نمایید.

پس از مشخص کردن محدوده مورد نظر با کلیک بر روی کلید ثبت محدوده، این محدوده را برای ردیاب ارسال کنید تا در صورت لزوم اخطار های مورد نظر برای مالک ارسال شود.

اخطار روشن شدن

برخی از مواقع می خواهید به محض روشن شدن خودرو از این امر مطلع شوید با فعال بودن این گزینه با هر بار روشن شدن خودرو شما از این مورد آگاه خواهید شد.

افزودن خودرو جدید

این گزینه برای مواقعی است که شما بر روی چند خودرو سیستم ردیاب را دارید و می خواهید از طریق یک گوشی تمام آنها را مدیریت کنید .

انتخاب خودرو پیش فرض

در مواقعی که چند خودرو را با یک گوشی مدیریت می کنید با استفاده از این گزینه می توانید مشخص کنید که کدام خودرو به صورت پیش فرض ارتباطات با نرمافزار باشد. به عنوان مثال مشخص خواهد شد در صورت ارسال دستور خاموش کردن خودرو این دستور برای کدام خودرو ارسال شود.

تغییر رمز ویرایش و حذف از لیست

با استفاده از این گزینه می توانید در صورتی که چند خودرو را مدیریت می کنید آنها را از لیست خودرو های تحت مدیریت خود حذف یا ویرایش کنید

نمایش نسخه نرم افزار

با استفاده از این گزینه می توانید نسخه نرم افزار فعلی خود را بر روی گوشی مشاهده کنید .

نمایش نسخه سخت افزار

استفاده از این گزینه می توانید از نسخه سخت افزار ردیاب خود مطلع شوید .

به روز رسانی نرم افزار

با استفاده از این گزینه در صورتی که به اینترنت متصل باشید و نسخه جدید نرم افزار موجود باشد شروع به دانلود شده و نصب خواهد شد .

رفع عیب

با کلیک بر روی این گزینه در بسیاری از مواقع اگر ایرادی برای نرم افزار روی گوشی پیش آمده باشد برطرف خواهد شد .

دسترسی به ردیاب بدون نیاز به نرم افزار


دستورات پیامکی مستقیم با رمز دوم :

دستورات زیر را باید به صورت SMS به شماره سیم کارت ردیاب ارسال نمایید. را دریافت » رمز دوم ثبت شد « ابتدا با شماره مالک اول برای ردیاب رمز دوم تعریف کنید ومنتظر بمانید تا پیام نمایید.

پس از آن می توان دستورات را به شرح زیر به همراه رمز دوم مورد استفاده قرار داد.

تعریف رمز دوم فقط با شماره مالک اصلی *pass* رمز دوم #
بازکردن در خودرو *open* رمز دوم # یا *1* رمز دوم #
قفل کردن در خودرو *close* رمز دوم # یا *2* رمز دوم #
خاموش کردن خودرو *off* رمز دوم # یا *3* رمز دوم #
اجازه روشن شدن خودرو *on* رمز دوم # یا *4* رمز دوم #
فعال کردن آژیر خودرو *alarm* رمز دوم # یا *5* رمز دوم #
صندوق پران *trunk* رمز دوم # یا *6* رمز دوم #
دریافت شارژ باقی مانده *charge* رمز دوم # یا *7* رمز دوم #
دریافت موقعیت خودرو *loc* رمز دوم # یا *8* رمز دوم #

همچنین برای گوشی هایی با سیستم عامل IOS یا WINDOWS با مراجعه به آدرس www.SayehGPS.com/app با استفاده از رمز دوم می توانید به اکثر امکانات ردیاب سایه دسترسی داشته باشید.

پیشنهاد ویژه: جهت اطلاع از   قیمت جدید ردیاب خودرو   و   دزدگیر جی پی اس دار و امکانات آن، کلیک کنید.
محصولات ردیاب خودرو سایه
محصولات ردیاب خودرو سایه

مشهد - شهرک صنعتی توس - پارک علم فناوری خراسان

تلفن های تماس شرکت سایه

10 200 051-354

28 250 051-354

47 57 051-3542

1007 508 0910

6839 123 0915