ورود به پنل
  • ردیاب سایه/اینستاگرام
  • ردیاب سایه/کانال تلگرام
  • ردیاب سایه/صفحه فیسبوک
توصیه های پلیس برای حفظ امنیت خودرو

پیشگیری از سرقت خودرو و توصیه های پلیس برای حفظ امنیت خودرو

با ورود خودروهای بروز خارجی و بهبود امنیت خودروهای ایرانی، سارقان نیز مجبور شدند تا روش‌‌های سرقت خودرو را ارتقا بدهند. در این گزارش می‌خواهیم اطلاعاتی بر اساس پرونده‌های سرقت خودرو در پلیس آگاهی تهران، در اختیار شما قرار دهیم تا با روش‌های سارقان اتومبیل و راه‌های جلوگیری از سرقت خودرو آشنا شوید. در این گزارش هدف بررسی سرقت خودرو است، نه سرقت لوازم داخل اتومبیل.ماجرای سند نمره(خودروهای مسروقه‌ای که قانونی به فروش می‌رسند) چیست؟یکی از جرم‌هایی که تلفیق جعل، کلاهبرداری و سرقت خودرو است، مربوط به خودروهای سند نمره‌ای است. روشی با ریسک کمتر و درآمد بالاتر، باعث شده تا سارقان به سمت آن تمایل نشان دهند. در این نوع کلاهبرداری، خودرو سرقتی نه اوراق می‌شود و نه از کشور خارج می‌شود بلکه به صورت قانونی به فروش می‌رسد!! شاید خریداران این خودرو ها که مانند یک خودرو عادی برای خرید، به قیمت روز، پول پرداخت کرده‌اند، اصلا خبر نداشته باشند که خودرویی که خریداری کرده‌اند، یک خودرو سرقتی است. به این خودروها، خودرو های سند نمره‌ای می‌گویند. اعضای باند خودروهای سند نمره‌ای، خودروهای مدل بالا که در اثر تصادف یا هر اتفاق دیگری، بیش از ۶۰ درصد از آن آسیب دیده است را با قیمت خیلی پائین خریداری می‌کنند. در مرحله بعدی، مشخصات ظاهری این خودروی تصادفی را به بقیه اعضای باند اعلام می‌کنند. اعضای باند، شبیه‌ترین خودرو با این مشخصات را سرقت می‌کنند و به گاراژهای خود انتقال می‌دهند. در مرحله بعد، افراد جاعل شماره بدنه و موتور خودروی تصادفی را روی خودرو مسروقه هک می‌کنند و این خودروی سرقتی را با مدارک خودرو تصافی، به فروش می‌رسانند. خودرو تصادفی را نیز اوراق می‌کنند و با قیمت آهن به فروش می‌رسانند.

ماجرای سند نمره(خودروهای مسروقه‌ای که قانونی به فروش می‌رسند) چیست؟

سارقان خودرو، کدام خودروها را برای سرقت، بیشتر ترجیح می‌دهند؟سارقان خودرو، کدام خودروها را برای سرقت، بیشتر ترجیح می‌دهند؟

همیشه بحث سرقت خودرو، به سیستم ایمنی ضعیف برمی‌گردد. واقعیت این است که سارقان، به خودروهای داخلی، علاقه بیشتری دارند زیرا علاوه بر در دسترس بودن آن‌ها، بازار خوب قطعاتشان، ایمنی کمتری نسبت به خودروهای خارجی دارند.

تا قبل از سال ۸۶، پراید بهترین انتخاب برای سارقان خودرو بود زیرا این خودرو، دارای امنیت بسیار پائینی در برابر سرقت خودرو داشت و درصد بالایی از سرقت را به خود اختصاص می‌داد. این موضوع خیلی سر و صدا کرد تا مدیران تولید کننده مجبور به ارتقای امنیت آن شدند. به همین دلیل پراید های با مدل بالای ۸۶، کمتر در خودروهای سرقتی به چشم می‌خورند. اما متاسفانه پژوهای تولید داخل همچنان محبوب‌ترین انتخاب سارقان هستند زیرا ایمنی این خودرو ها بسیار پائین است. بر همین اساس خودروهای پراید با مدل زیر ۸۶، پژو ۴۰۵ و پژو پارس بهترین انتخاب برای سارقان هستند. در بین خودروهای خارجی، خودروهای ژاپنی جزء ضعیف‌ترین‌ها از نظر ایمنی در برابر سرقت هستند و خودروی مزدا جزء پرطرفدارترین خودرو برای سارقان است.

سارقان چگونه از سرقت خودرو سود می‌برند؟سرقت خودرو برای سارقان سودهای زیادی دارد که عبارتند از:

خودروهای سند نمره

اوراق خودرو و فروش قطعات آن

سرقت بخشی از قطعات ارزشمند خودروی مسروقه

استفاده از خودروهای مسروقه برای ارتکاب جرم‌های دیگر

خارج کردن خودرو مسروقه از کشور از طریق مرز افغانستان و پاکستان

سارقان چگونه از سرقت خودرو سود می‌برند؟

توصیه‌های افسران پلیس آگاهی برای جلوگیری از دزدیده شدن خودروتوصیه‌های افسران پلیس آگاهی برای جلوگیری از دزدیده شدن خودرو

افسران پلیس آگاهی با بررسی پرونده‌های این حوزه، چند توصیه برای جلوگیری از سرقت خودرو ارائه می‌دهند:

استفاده از پارکینگ

استفاده حداکثری از تجهیزات ضد سرقت مانند قفل فرمان و ... که البته همه‌ی این تجهیزات، که تجهیزات سنتی هستند، فقط چند دقیقه زمان سرقت را بیشتر می‌کنند. البته این تجهیزات سنتی در سالهای قبل برای جلوگیری از سرقت تاثیر بیشتری داشته اما امروزه با بروز شدن سارقان خودرو، دیگر جوابگوی امنیت خودرو شما نیستند.

استفاده از ردیاب خودرو که در صورت سرقت می‌تواند مکان دقیق خودرو را به اطلاع پلیس برساند و خیلی سریع پلیس می‌تواند سارق را دستگیر کند.

بهترین روش برای جلوگیری از سرقت خودروبا استفاده از فناوری‌های نوین مانند دزدگیر و ردیاب‌های خوردو ، امنیت خودروها افزایش پیدا کرده است. این فناوری نوین، با توجه به امکانات بالا و قیمت پایین، با استقبال زیادی در بین مالکان خودرو روبه رو شده است که می‌تواند نقش به سزایی در کاهش سرقت و آسایش روانی مالکان خودرو داشته باشد.

با توجه به مشکلات امروزه‌ی جامعه که عبارتند از آمار سرقت بالا و کشف دیرهنگام خودروی سرقت شده، بر آن شدیم تا برای رفع مشکلات کشور عزیزمان قدمی برداریم. ما توانسته‌ایم با تولید ردیاب خودرو و دزدگیر ردیاب خودروی ایرانی، گامی بزرگ برای رفع مشکلات ذکر شده برداریم. با رعایت نکاتی که برای استفاده از این محصول به شما آموزش داده می‌شود، شما می‌توانید امنیت خودرو خود را تا حد بسیار زیادی تضمین کنید. این دستگاه دارای نصب آسان، کوچک و بی‌نظیر است و قابل دستیابی و دیده شدن برای هیچ سارقی نیست. تا کنون خبرهای زیادی از مشتریان ما رسیده که توانسته‌اند با ردیاب و دزدگیر ردیاب سایه ، جلوی سرقت خودرو خود را بگیرند یا حتی اگر خودرو به سرقت رفته، توانسته‌اند به سرعت آن را پیدا کنند. از دیگر امکانات محصول ما این است که شما با گوشی همراه خود می‌توانید از راه دور درب‌های خودرو را باز و بسته و حتی ماشین را خاموش کنید و در صورت نیاز اجازه روشن شدن را بدهید. پیشنهاد می‌کنیم امکانات کامل محصول ردیاب و دزدگیر ردیاب سایه را مشاهده کنید.

بهترین روش برای جلوگیری از سرقت خودرو، استفاده از ردیاب خودرو، ردیاب خودرو سایه
محصولات ردیاب خودرو ایرانی سایه

ردیاب خودرو ضد سرقت سایه

مدل : SY-101-R

نمایش موقعیت خودرو بر روی گوشی

امکان خاموش کردن خودرو توسط گوشی از هر فاصله ای

اخطار خروج از محدوده مورد نظر

دارای باتری داخلی جهت برقرار ماندن ارتباط در صورت قطع برق خودرو

دزدگیر جی پی اس هوشمند سایه

مدل : SY-201-D

بستن و باز کردن درهای خودرو توسط گوشی از هر فاصله ای

آژیر کشیدن بر روی گوشی یا گوشی های مالک خودرو به محض باز شدن درها یا کاپوت

نمایش موقعیت خودرو بر روی گوشی

امکان خاموش کردن خودرو توسط گوشی از هر فاصله ای

محصولات ردیاب خودرو سایه
محصولات ردیاب خودرو سایه

مشهد - شهرک صنعتی توس - پارک علم فناوری خراسان

تلفن های تماس شرکت سایه

10 200 051-354 پشتیبانی و فروش

28 250 051-354 پشتیبانی و فروش

47 57 051-3542 پشتیبانی و فروش

1007 508 0910 رئیس

2955 660 0937 مدیرعامل

5260 018 0912 مدیر فروش